خانه » مقالات جریان یمانی

مقالات جریان یمانی

سریال ادامه دار نوّاب خاص؛ از شیخیه تا احمد الحسن

نواب

چکیده مدعیان دروغین مهدویت، سریال ادامه داری است که با هدف اسلام ستیزی، بنیانگذاری شده است. این جریان، در صدد خنثی سازی و پس از آن، حذف کامل تشیع بوده و برای رسیدن به هدف خود از هیچ کاری دریغ نمی نماید. هر چند که مسأله مدعیان دروغین مهدویت دیرینه ای به تعداد سال های غیبت حضرت ولیصر(علیه السلام) دارد، ... بیشتر بخوانید »

بصیرت و استقامت در آخر الزمان

بصیرت و استقامت 2

فتنه های آخرالزمان چنان حق و باطل را ممزوج خواهند کرد که تنها کسانی می توانند از آنها به سلامت عبور کنند که دارای بصیرت و استقامت باشند. امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) میفرماید: «فانّما البصیر من سمع فتفکّر و نظر فأبصر»؛(نهج البلاغه خطبه ۱۵۳) بصیر آن کسی است که بشنود، گوش خود را بر صداها نبندد؛ وقتی شنید، بیندیشد. ... بیشتر بخوانید »

آیا دیدن خواب و رؤیا می تواند تعیین کننده حکم و یا مصداق برای اصول و فروع دین باشد؟

خواب و رویا

احمد الحسن، خواب را به عنوان یکی از دو معجزه خود می داند. در برخی از موارد، افرادی که اخبار این جریان را پیگیری کرده اند، خوابهای پریشانی دیده اند که به نحوی به وی مرتبط بوده است. البته برای اهل علم پنهان نیست که تصرف در خواب، یکی از شیوه های سحر بوده که برخی از ساحران قادر به ... بیشتر بخوانید »

بررسی متن حدیث کذایی وصیت

وصیت

أخبرنا جماعة، عن أبی عبد الله الحسین بن علی بن سفیان البزوفری، عن علی بن سنان الموصلی العدل، عن علی بن الحسین، عن أحمد بن محمد بن الخلیل، عن جعفر بن أحمد المصری، عن عمه الحسن بن علی، عن أبیه، عن أبی عبد الله جعفر بن محمد، عن أبیه الباقر، عن أبیه ذی الثفنات سید العابدین، عن أبیه الحسین الزکی ... بیشتر بخوانید »

رفتن به نوارابزار