خانه » یک سوال و یک جواب !؟

یک سوال و یک جواب !؟

آیا مسأله رجعت یکی از حتمیات تشیع است؟

رجعت

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: کسی که به رجعت ما اعتقاد ندارد از ما [اهل بیت] نیست{بحارالانوار، ج ۵۳، ص ۹۲، ح ۱۰۱.}. علامه مجلسی (ره) در این رابطه می فرماید: من تصور می کنم که هر کس در مورد رجعت تردید کند، در مورد امامان اهل بیت علیهم السلام شک دارد و چون آن را نمی تواند در میان ... بیشتر بخوانید »

آیا دیدن خواب و رؤیا می تواند تعیین کننده حکم و یا مصداق برای اصول و فروع دین باشد؟

خواب و رویا

احمد الحسن، خواب را به عنوان یکی از دو معجزه خود می داند. در برخی از موارد، افرادی که اخبار این جریان را پیگیری کرده اند، خوابهای پریشانی دیده اند که به نحوی به وی مرتبط بوده است. البته برای اهل علم پنهان نیست که تصرف در خواب، یکی از شیوه های سحر بوده که برخی از ساحران قادر به ... بیشتر بخوانید »

راه های تشخیص مدعیان دروغین چیست ؟

منحرفان

در این بخش قصد داریم به صورت مختصر ، چند مورد از راههای شناخت مدّعیان دروغین نبوت و رسالت را خدمتتان ارائه دهیم ، انشاء الله که مفید واقع گردد: وجود مدّعیان دروغین از مسیلمه ی کذّاب در زمان پیامبر خاتم (ص) تا باب و بهاء و به نوعی هم کسروی در این دوران اخیر ، و حمایت گروهی از ... بیشتر بخوانید »

پر شدن زمین از ظلم ( کما ملئت ظلما و جورا ) به چه معناست ؟

e9ad9fee9d0bc73e0b2c055eb0b268ce_L

سوال : آیا پر شدن زمین از ظلم و جور که جزء ویژگیهاى آخرالزمان است به معنای آن است که همه مردم اهل فساد و انحراف می شوند و فرد صالحى یافت نمی‏ شود ؟ جواب : پر شدن زمین از ظلم و جور را با انحراف و فساد باید دو چیز دانست، زیرا فساد فردى، انحراف در عقیده و ... بیشتر بخوانید »

آیا حضرت رسول اکرم(ص) در آخرین لحظات بیماری خود به مسلمانان وصیت کرد؟

03

حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) هفتاد روز قبل از وفات، رسالت خود را در واقعه غدیر خم با ابلاغ ولایت امیرالمومنین و ائمه معصومین(علیهم السلام) به اتمام رساند. لذا در آن روز بزرگ، وصیت عظیمی را در میان مردم انجام داده و ما ترک خود را در اجتماع ۱۰ هزار نفری اعلام فرمودند:‌ «إنی تارک فیکم ... بیشتر بخوانید »

یمانی از بصره یا یمن

sinamousavi_28075606

خروج یمانی از شهر صنعاء واقع در یمن ( اما احمد الحسن از بصره آمد !!! ) إذا ظهر الابقع مع قوم ذوی أجسام فتكون بینهم ملحمة عظیمة ، ثم یظهر الاخوص السفیانی الملعون فیقاتلهما جمیعا فیظهر علیهما جمیعا ، ثم یسیر إلیهم منصور الیمانی من صنعاء بجنوده وله فورة شدیدة یستقل الناس قبل الجاهلیه (ابن حماد : ص ۷۸) ... بیشتر بخوانید »

آیا سند توقیع سمری مرسل است ؟

634506595145104713toghi

این توقیع را بسیاری از علماء در کتابهای روایی خود آورده اند: در کمال الدین(۱), شیخ طوسی در الغیبه(۲), شیخ طبرسی در اعلام الوری(۳), سید بن طاووس در ربیع الشیعه(۴), طبرسی در احتجاج(۵), اربلی در کشف الغمه(۶), مجلسی در بحارالانوار(۷) و مرآة العقول(۸), فیض کاشانی در نوادر الاخبار(۹) و…۱۰). دقت نظر در این توقیع،روشن خواهد کرد که این توقیع نه ... بیشتر بخوانید »

رفتن به نوارابزار